Το κινητό χειρουργικό τραπέζι TDY-2 διαθέτει πλήρες κρεβάτι και στήλη από ανοξείδωτο χάλυβα 304, εύκολο στον καθαρισμό και αντιρρυπαντικό.
Η επιφάνεια του τραπεζιού χωρίζεται σε 5 μέρη: τμήμα κεφαλιού, τμήμα πλάτης, τμήμα γλουτών και δύο αποσπώμενα τμήματα ποδιών.
Το κινητό χειρουργικό τραπέζι TDY-2 μπορεί να μετατοπιστεί σε απόσταση 340 mm, παρέχοντας μια καλή οπτική γωνία για τον C-arm κατά τη διάρκεια της χειρουργικής επέμβασης, και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με κουτιά ακτινογραφιών.
Διπλή αρθρωτή κεφαλή, ρυθμιζόμενη πλάκα ποδιών μέσω ελατηρίου αερίου. Χρησιμοποιούνται αθόρυβες ρόδες γερμανικής μάρκας. Υπάρχει επίσης επαναφορά με ένα κουμπί, η λειτουργία αγκύρωσης με ένα κουμπί και η λειτουργία κατά του αγκύρωσης είναι προαιρετικές.
Αυτό το πολυλειτουργικό ηλεκτρικό χειρουργικό τραπέζι είναι κατάλληλο για διάφορες χειρουργικές επεμβάσεις, όπως κοιλιακή χειρουργική, μαιευτική, γυναικολογία, ΩΡΛ, ουρολογία, ορθοπρωκτική και ορθοπεδική, κ.λπ.
1.Διπλή πλάκα κεφαλής άρθρωσης
Η διπλής σύνδεσης πλάκα κεφαλής αυτού του ηλεκτρικού χειρουργικού τραπεζιού μπορεί να ρυθμίσει ελεύθερα το ύψος του κεφαλιού, επιτρέποντας στον ασθενή να έχει μια άνετη γωνία κεφαλής κατά την εκτέλεση εργασιών σε διαφορετικές θέσεις.
2. Η πλάκα ποδιών μπορεί να είναι ηλεκτρικός έλεγχος ή έλεγχος ελατηρίου αερίου
Η πλάκα ποδιών μπορεί να ελέγχεται από ελατήριο αερίου ή μπορεί να αναβαθμιστεί σε ηλεκτρικό έλεγχο.
3. Προαιρετικό σύστημα διπλού ελέγχου
Το χειριστήριο χειρός και τα προαιρετικά χειριστήρια πίνακα προσφέρουν διπλή προστασία για χειρουργικές επεμβάσεις.
4.Μεγάλες ρόδες
Εισαγόμενοι γερμανικοί τροχοί TENTE, ανθεκτικοί στη φθορά και αθόρυβοι.
5. Ενσωματωμένη επαναφορτιζόμενη μπαταρία
Το ηλεκτρικό χειρουργικό τραπέζι TDY-2 είναι εξοπλισμένο με επαναφορτιζόμενη μπαταρία υψηλής απόδοσης, η οποία μπορεί να καλύψει τις ανάγκες 50 χειρισμών. Ταυτόχρονα, διαθέτει τροφοδοτικό AC για την παροχή ηλεκτρικής ενέργειας, εξασφαλίζοντας μέγιστη ασφάλεια.
6.Περισσότερες προαιρετικές επιλογές
Προαιρετική επαναφορά με ένα κουμπί, λειτουργία θετικής κάμψης και αντίστροφης κάμψης.
Pαραμέτρων:
| ΜοντέλοΕίδος | TDY -2 Κινητό Ηλεκτρικό Χειρουργικό Τραπέζι |
| Μήκος και πλάτος | 2100mm*550mm |
| Υψόμετρο (πάνω και κάτω) | 1000mm/ 700mm |
| Πλάκα κεφαλής (πάνω και κάτω) | 45° 90° |
| Πίσω πλάκα (πάνω και κάτω) | 90°/ 17° |
| Πλάκα ποδιών (Πάνω /Κάτω /Προς τα έξω) | 15°/ 90°/ 90° |
| Τρέντελμπουργκ/Αντίστροφη Τρέντελμπουργκ | 25°/ 25° |
| Πλευρική κλίση (αριστερά και δεξιά) | 15°/ 15° |
| Ανύψωση της γέφυρας των νεφρών | ≥110 χιλιοστά |
| Οριζόντια ολίσθηση | 345 χιλιοστά |
| Ευλυγισία/ Αντανάκλαση | Συνδυασμένη Λειτουργία |
| Πίνακας ακτίνων Χ | Προαιρετικός |
| Πίνακας Ελέγχου | Πρότυπο |
| Σύστημα ηλεκτροκινητήρα | Jiecang |
| Δυναμικό | 220V/110V |
| Συχνότητα | 50Hz / 60Hz |
| Συμπαγής ισχύς | 1,0 KW |
| Μπαταρία | Ναί |
| Στρώμα | Στρώμα μνήμης |
| Κύριο Υλικό | 304 Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Μέγιστη χωρητικότητα φορτίου | 200 κιλά |
| Εγγύηση | 1 έτος |
Στάνταρ αξεσουάρ
| Οχι. | Ονομα | Ποσότητες |
| 1 | Οθόνη αναισθησίας | 1 τεμάχιο |
| 2 | Υποστήριξη σώματος | 1 ζευγάρι |
| 3 | Υποστήριξη βραχίονα | 1 ζευγάρι |
| 4 | Υποστήριξη ώμων | 1 ζευγάρι |
| 5 | Υποστήριξη ποδιών | 1 ζευγάρι |
| 6 | Υποστήριξη ποδιών | 1 ζευγάρι |
| 6 | Λαβή γέφυρας νεφρού | 1 τεμάχιο |
| 7 | Στρώμα | 1 Σετ |
| 8 | Σφιγκτήρας στερέωσης | 8 κομμάτια |
| 9 | Μακρύς σφιγκτήρας στερέωσης | 1 ζευγάρι |
| 10 | Τηλεχειριστήριο χειρός | 1 τεμάχιο |
| 11 | Γραμμή ρεύματος | 1 τεμάχιο |