1.Εξαιρετικά χαμηλή θέση
Το ελάχιστο ύψος του χειρουργικού τραπεζιού οφθαλμολογίας μπορεί να ρυθμιστεί στα 500 mm. Το γνωστό ηλεκτρομαγνητικό σύστημα κίνησης είναι σταθερό, αξιόπιστο και αθόρυβο κατά τη λειτουργία. Είναι η καλύτερη επιλογή για οφθαλμολογία και ΩΡΛ χειρουργική επέμβαση.
2.Αφαιρούμενη πλάκα κεφαλής
Η αφαιρούμενη πλάκα κεφαλής ελέγχεται εύκολα με μηχανικό μηχανισμό.
Ο κοίλος σχεδιασμός στη μέση του μαξιλαριού του κεφαλιού πληροί τις εργονομικές απαιτήσεις.
3. Ευρεία επιφάνεια
Το πλάτος της επιφάνειας μπορεί να φτάσει τα 550 mm, επιτρέποντας στον ασθενή να ξαπλώνει πάνω της πιο άνετα.
4. Εύκαμπτος διακόπτης ποδιού
Η γωνία της πίσω πλάκας και της πλάκας ποδιών μπορεί να ρυθμιστεί μέσω του ποδοδιακόπτη, κάτι που είναι βολικό για τον γιατρό να ρυθμίσει τη θέση του ασθενούς στην ιδανική θέση κατά τη διάρκεια της οφθαλμολογικής επέμβασης.
5. Φρένο πεταλιού
Τα μηχανικά φρένα με πεντάλ είναι ταχύτερα, βολικά, ασφαλή και αξιόπιστα.
6. Προαιρετική καρέκλα γιατρού
Η καρέκλα ιατρού μπορεί να ρυθμίσει τα μπράτσα, τις πλάτες και το ύψος του καθίσματος.
Παράμετροι
| Μοντέλο στοιχείου | Ηλεκτρικό οφθαλμικό χειρουργικό τραπέζι TDG-2 |
| Μήκος και πλάτος | 2080 χιλιοστά * 550 χιλιοστά |
| Υψόμετρο (πάνω και κάτω) | 700mm / 500mm |
| Πλάκα κεφαλής (πάνω και κάτω) | 45°/ 90° |
| Πίσω πλάκα (πάνω και κάτω) | 45°/ 20° |
| Πλάκα ποδιών (πάνω και κάτω) | 45°/ 20° |
| Οριζόντια ολίσθηση | 300 χιλιοστά |
| Σύστημα ηλεκτροκινητήρα | Jiecang |
| Δυναμικό | 220V/110V |
| Συχνότητα | 50Hz / 60Hz |
| Συμπαγής ισχύς | 1,0 KW |
| Μπαταρία | Ναί |
| Στρώμα | Στρώμα μνήμης |
| Κύριο Υλικό | 304 Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Μέγιστη χωρητικότητα φορτίου | 200 κιλά |
| Εγγύηση | 1 έτος |
Στάνταρ αξεσουάρ
| Οχι. | Ονομα | Ποσότητες |
| 1 | Ράβδος έγχυσης | 1 Σετ |
| 2 | Πλαίσιο βραχιόνων | 1 Ζεύγος |
| 3 | Δίσκος οργάνων | 1 Σετ |
| 4 | Σφιγκτήρας στερέωσης | 1 Σετ |
| 5 | Στρώμα | 1 Σετ |
| 6 | Ποδοδιακόπτης | 1 Σετ |