Το ηλεκτρικό χειρουργικό τραπέζι TDG-1 διαθέτει πέντε κύριες ομάδες δράσης: ηλεκτρική ρυθμιζόμενη ανύψωση της επιφάνειας του κρεβατιού, κλίση προς τα εμπρός και προς τα πίσω, κλίση προς τα αριστερά και προς τα δεξιά, ανύψωση της πίσω πλάκας και φρένο.
Η όμορφη εμφάνιση, το σώμα, η βάση, η στήλη ανύψωσης και τα πλευρικά κιγκλιδώματα αυτού του ηλεκτρικού χειριστηρίου είναι όλα κατασκευασμένα από υψηλής ποιότητας ανοξείδωτο χάλυβα, με υψηλό φινίρισμα, αντοχή στη διάβρωση και υψηλή μηχανική αντοχή.
Ρυθμίστε έξυπνα διάφορες θέσεις του ηλεκτρικού τραπεζιού λειτουργίας, με έλεγχο με ένα κουμπί. Υιοθετεί ηλεκτρικό ενεργοποιητή LINAK, ο οποίος είναι αθόρυβος, ακριβής και χαμηλού κόστους συντήρησης. Σχεδιασμός με μεγάλους τροχούς, αθόρυβη και αντισεισμική αποσυμπίεση.
Αυτό το ηλεκτρικό χειρουργικό τραπέζι είναι κατάλληλο για διάφορες χειρουργικές επεμβάσεις, όπως κοιλιακή χειρουργική, μαιευτική, γυναικολογία, ΩΡΛ, ουρολογία, ανορεξία και ορθοπεδική, κ.λπ.
1.AγωνιακόςAπροσαρμογέςwμεGas Sπηγές
Τόσο η πίσω πλάκα όσο και οι αρθρώσεις της πλάκας ποδιών του ηλεκτρικού χειρουργικού τραπεζιού TDG-1 είναι εξοπλισμένες με δομές στήριξης κυλίνδρων με ελατήρια αερίου, οι οποίες κάνουν διάφορες ρυθμίσεις απαλές, αθόρυβες και χωρίς κραδασμούς, προστατεύοντας παράλληλα αποτελεσματικά τη δομή της άρθρωσης και αποτρέποντας την πτώση του ασθενούς.
2.Ηλεκτρικός γραμμικός ενεργοποιητής LINAK
Η χρήση ηλεκτρικής ράβδου ώθησης εξαλείφει την ανάγκη για χειροκίνητο έλεγχο της θέσης του χειρουργικού τραπεζιού από το ιατρικό προσωπικό. Χρειάζεται μόνο να κρατάτε το τηλεχειριστήριο, κάτι εύκολο και εξοικονομεί εργασία. Σε σύγκριση με τη συντήρηση μετά την πώληση του υδραυλικού χειρουργικού τραπεζιού, το ηλεκτρικό χειρουργικό τραπέζι μειώνει επίσης σημαντικά το κόστος συντήρησης μετά την πώληση. Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ρύθμισης, η ηλεκτρική ράβδος ώθησης μπορεί να τοποθετηθεί με μεγαλύτερη ακρίβεια και η διαδικασία ρύθμισης είναι εξαιρετικά αθόρυβη.
3. Βάση τύπου Y
Η βάση του κρεβατιού υιοθετεί σχεδιασμό σε σχήμα Υ, ο οποίος όχι μόνο συμμορφώνεται με τον εργονομικό σχεδιασμό, ενισχύει τη σταθερότητα του ηλεκτρικού χειρουργικού τραπεζιού, αλλά παρέχει επίσης περισσότερο ελεύθερο χώρο για τα πόδια στο ιατρικό προσωπικό, επιτρέποντάς του να πλησιάζει τον ασθενή πιο κοντά.
4. Ευέλικτα αξεσουάρ
Εξοπλισμένο με ιμάντες ώμου, καρπού, ποδιών και σώματος για να διασφαλίζεται ότι οι ασθενείς που βρίσκονται υπό γενική αναισθησία δεν θα πέσουν κατά τη διάρκεια της χειρουργικής επέμβασης. Οι πλάκες ποδιών, τα στηρίγματα βραχιόνων, τα στηρίγματα σώματος και τα στηρίγματα ποδιών είναι όλα εξοπλισμένα με μαξιλαράκια αφρού μνήμης για να διασφαλίζεται η άνεση της επέμβασης και η κανονική κυκλοφορία των σωματικών υγρών κατά τη διάρκεια της επέμβασης.
5. Λσχεδιασμός τροχού Arger
Η βάση του μηχανικού ηλεκτρικού χειρουργικού τραπεζιού έχει σχεδιαστεί με μεγάλους τροχούς (διάμετρος≥100mm), το οποίο είναι εύκαμπτο στην κίνηση. Οι τροχοί ανεβαίνουν κατά το φρενάρισμα, η βάση του κρεβατιού βρίσκεται σε σταθερή επαφή μετο έδαφος και η σταθερότητα είναι καλή.
6. Ενσωματωμένη μπαταρία
Σε περίπτωση διακοπής ρεύματος, η ενσωματωμένη μπαταρία μπορεί να υποστηρίξει 50 λειτουργίες.
Pαραμέτρων
| ΜοντέλοΕίδος | Ηλεκτρικός πίνακας λειτουργίας TDG-1 |
| Μήκος και πλάτος | 2050mm*500mm |
| Υψόμετρο (πάνω και κάτω) | 890 χιλιοστά/ 690 χιλιοστά |
| Πλάκα κεφαλής (πάνω και κάτω) | 60°/ 60° |
| Πίσω πλάκα (πάνω και κάτω) | 90°/ 17° |
| Πλάκα ποδιών (Πάνω /Κάτω /Προς τα έξω) | 30°/ 90°/ 90° |
| Τρέντελμπουργκ/Αντίστροφη Τρέντελμπουργκ | 25°/ 11° |
| Πλευρική κλίση (αριστερά και δεξιά) | 20°/ 20° |
| Ανύψωση της γέφυρας των νεφρών | ≥110 χιλιοστά |
| Ευλυγισία/ Αντανάκλαση | Συνδυασμένη Λειτουργία |
| Πίνακας Ελέγχου | Προαιρετικός |
| Σύστημα ηλεκτροκινητήρα | Λινάκ |
| Δυναμικό | 220V/110V |
| Συχνότητα | 50Hz / 60Hz |
| Συμπαγής ισχύς | 1,0 KW |
| Μπαταρία | Ναί |
| Στρώμα | Στρώμα μνήμης |
| Κύριο Υλικό | 304 Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Μέγιστη χωρητικότητα φορτίου | 200 κιλά |
| Εγγύηση | 1 έτος |
Sτυπικά αξεσουάρ
| Οχι. | Ονομα | Ποσότητες |
| 1 | Οθόνη αναισθησίας | 1 τεμάχιο |
| 2 | Υποστήριξη σώματος | 1 ζευγάρι |
| 3 | Υποστήριξη βραχίονα | 1 ζευγάρι |
| 4 | Υποστήριξη ποδιών | 1 ζευγάρι |
| 5 | Λαβή γέφυρας νεφρού | 1 τεμάχιο |
| 6 | Στρώμα | 1 Σετ |
| 7 | Τηλεχειριστήριο χειρός | 1 τεμάχιο |
| 8 | Γραμμή ρεύματος | 1 τεμάχιο |